;

Sopotkowo House

ul. Kujawska 26
81-862 Sopot

tel. +48 503 926 690

Wyślij zapytanie

Atrakcje Okolicy

Sopot Kamienny Potok jest spokojną częścią miasta. Dzielnica jest dobrze skomunikowana (autobusy, własny przystanek kolejki SKM, tunel pod torami kolejowymi, rowery miejskie) oraz charakteryzuje się szeroką piaszczystą plażą bliskością terenów zielonych – liczne szlaki turystyczne. Oprócz wspaniałej plaży, największą atrakcją okolicy jest jedyny w trójmieście kompleks AQUA PARK, - baseny, sauny, kręgielnia, bar, sala klubowa Pick & Roll.

ok. 10 min piechotką

Aqua Park

Aqua Park Baseny

Aquapark Sopot oferuje szeroką gamę rekreacji wodnej w tym kompleks basenowy, restauracje, a także jedyny w Sopocie Bowling. Zapraszamy!
Aqua Park

Aqua Park Bowling

Bowling wyposażony w system bezsznurkowy, a sposób naliczania punktów jest w pełni skomputeryzowany. Jako jedyny Bowling w Sopocie, dla trenujących zawodowo, możliwe jest ustawianie dowolnego układu kręgli lub jednego kręgla, w celu doskonalenia techniki gry. Bowling Aquaparku umożliwia rozgrywanie zawodów i założenie ligi zrzeszającej zawodników w różnych grupach wiekowych.
Aqua Park

Pick & Roll Club

Nowoczesny, dwupoziomowy, klimatyzowany klub o niezwykłym, muzycznym klimacie. Wyznacza nowe standardy i zapewnia najwyższą jakość usług. Wyposażenie czyni to miejsce idealnym do organizacji konferencji, prezentacji oraz imprez koncertowych. Klub pozwala na organizację imprez dla maksymalnie 250 osób na miejscach siedzących, a w zależności od charakteru imprezy nawet 450 osób stojących. Pic & Roll Club to również restauracja, gdzie serwowane są dania kuchni europejskiej, a także dwa bary obsługiwane przez doświadczonych barmanów.

15 min

Koliba

Koliba

Karczma Regionalna KOLIBA to chata góralska położona z dala od gwarnego centrum Sopotu w pięknym otoczeniu przyrody Parku Północnego u wejścia na plażę.
W naszej karczmie góralskiej organizujemy wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe, koncerty, biesiady, wesela i bankiety. Popularnością cieszą się przede wszystkim imprezy tematyczne
Grodzisko

Grodzisko

Grodzisko w Sopocie zwane „Górą Zamkową” albo „Patelnią” to najstarszy z zabytków miasta, który działa dziś jako Skansen Archeologiczny. Na podstawie odkryć archeologicznych udało się zrekonstruować zabudowania grodu – chaty, bramy, palisady, który istniał tu ponad tysiąc lat temu. Jest to jedyny obiekt w Polsce położony w centrum miasta. W Skansenie organizowane są historyczne imprezy plenerowe, żywe lekcje historii dla dzieci i młodzieży. Zobaczyć można walki na miecze i topory, strzelanie z łuku, uzbrojenie zbrojów, dowiedzieć się można jakie rzemiosło uprawiali. U podnóża grodu powstał pawilon muzealno – dydaktyczny, który działa przez cały rok
Kolibki Adventure Park

Kolibki Adventure Park

Kolibki Adventure Park - Największa Dawka Adrenaliny. Pierwszy obiekt w Polsce, gdzie w jednym miejscu można przeżyć emocje w parku linowym, wcielić się w rolę kierowcy samochodu terenowego lub quada albo pograć w paintball

20 min

Sopot molo

Sopot Molo

Molo to jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka kurortu. Składa się 2 części: drewnianej i lądowej. Część drewniana (czyli spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu (511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej), pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwiają przybijanie statków pasażerskich oraz jachtów. W połowie 2011 roku przy głowicy mola została oddana do użytku przystań dla ponad 100 jachtów. Stężenie jodu w miejscach najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie większe niż na lądzie.
Sopot molo

Krzywy Domek

Powstały w 2003 r. Krzywy Domek swoim charakterem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, a także projektów Gaudiego. Elewacja zewnętrzna obiektu w pełni odpowiada stylistyce Monciaka. Budynek poziomami nawiązuje do gzymsów i poziomów sąsiadujących kamieniczek.

Obiekt zlokalizowany jest w miejscu szczególnym, bo przy słynnym sopockim "Monciaku". Ten popularny deptak, to przede wszystkim miejsce spotkań trójmiejskiej bohemy, ludzi szukających zabawy i radosnej inności. Znajduje się tu wiele nastrojowych kawiarenek, zakładów gastronomicznych, sklepów i miejsc rozrywki.

Pozostałe atrakcje Miasta Sopot

Plaża i morze to główne atrakcje Sopotu, jednak jego wizytówką jest najdłuższe w Europie MOLO. Jego długość wynosi 511,5 m. Odbywają się na nim koncerty, festyny oraz zawody sportowe. Zachwycający Krzywy Domek swoim charakterem nawiązuje do bajkowych rysunków, a także projektów Gaudiego. Monciak, czyli popularny sopocki deptak, na którego końcu dochodzi się do mola. Wzdłuż deptaku napotyka się liczne restauracje, puby i kawiarnie.

 1. Molo - http://www.molo.sopot.pl/
 2. Marina Sopot - http://www.sopot-marina.pl/
 3. Krzywy Domek - http://krzywydomek.info/o-krzywym-domku/o-nas.html
 4. Hipodrom - http://www.hipodrom.sopot.pl/pl
 5. Opera Leśna - http://operalesna.sopot.pl/
 6. Ergo Arena - http://ergoarena.pl/
 7. Korty Tenisowe - http://skt.com.pl/
 8. Tramwaj Wodny - http://www.zegluga.pl/zatoka-gdanska.html
 9. Przystań Rybacka - http://www.barprzystan.pl/
 10. Muzeum Sopotu - http://www.muzeumsopotu.pl/
 11. Wieża Widokowa Sopot
 12. Kino Letnie - http://www.orangekinoletnie.wp.pl/
 13. Dworek Sierakowskichhttp://www.tps-dworek.pl/index.php/pl/historia-dworku
 14. Teatr Wybrzeże - http://www.teatrwybrzeze.pl/scena-kameralna
 15. Multikino - http://multikino.pl/pl/w-kinie/
 16. Zatoka Sztuki - http://mcka.pl/index.html
 17. Teatr Atelier - http://www.teatratelier.sopot.pl/
 18. Teatr na plaży - http://www.teatrnaplazy.pl/
 19. Klub żeglarski - http://www.skz.sopot.pl/#/home

Linki:

http://www.pitupitu.info/sopot-kluby

http://www.worldcam.pl/5625,7,104,podglad.html

http://www.kalendarz.sopot.pl/

http://www.sopockirower.pl/